Vykurovacia fólia Hi-Carbon - elektrické podlahové kúrenie

Nevymysleli sme elektrické podlahové kúrenie.

Zdokonalili sme ho a bez kompromisov…

 

Čo je vykurovací film z karbónových vlákien Hi-Carbon?

Hi-Carbon je elektrické podlahové kúrenie, ktorého technológia je jedinečná a niekoľkonásobne prevyšuje životnosť a kvalitu doteraz známych vykurovacích fólii na našom trhu. Vďaka patentovanej technológií má systém Hi-Carbon svoje zloženie z impregnovaných karbónových vlákien nanášaných na bavlnenú tkaninu, ktorá je potiahnutá PET izoláciou. Týmto je vylúčené akékoľvek riziko vzniku elektrického oblúku a je dosiahnutá vodeodolnosť vykurovacej fólie Hi-Carbon.

Hi-Carbon akumuluje podlahovú vrstvu bez teplotných rozdielov natoľko efektívne, že podlaha následným sálaním je schopná hĺbkovo prehriať steny na väčšiu vzdialenosť. Rovnomerne nahriatá konštrukcia potom efektívne a komfortne ohrieva vzduch. Hi-Carbon vytvára najkomfortnejší spôsob vykurovania s nízkymi prevádzkovými nákladmi, rýchlou dobou nábehu teploty a bezporuchovou a bezúdržbovou prevádzkou.

Technický list

Celoplošné elektrické podlahové kúrenie vykurovacia fólia s grafitovými vláknami je riešením problémov s elektrickým oblúkom

Po dlhodobom výskume sme našli riešenie existujúcich problémov s uhlíkovými vykurovacími filmami. Na trhu existuje veľké množstvo vykurovacích filmov. Jedným s veľkých problémov u vykurovacích filmov je možnosť vzniku elektrického oblúku. Ten môže vzniknúť v samotnej uhlíkovej vrstve resp. v medzere, pri oddelení samotných PET fólii. Ďalšou možnosťou je vznik el. oblúku medzi medenou zbernicou oddelenou od striebornej vodivej vrstvy.

Naša spoločnosť sa zaoberá vývojom a výrobou vykurovacích filmov pre podlahové elektrické kúrenie viac ako 14 rokov. Na základe našich skúseností vieme aj o slabších stránkach vykurovacích filmov. Ponúkame výrobky najvyššej kvality a vvyvinuli sme produkt s vyššou životnosťou oproti konkurencii.

Čo sa týka nasledujúcich rokoch budeme sa snažiť robiť všetko takým spôsobom, aby sme udržali dôveru našich klientov.

Aké je elektrické podlahové kúrenie Hi-Carbon?

Hi-Carbon je celoplošná vykurovacia fólia s impregnovanými grafitovými vláknami, ktorá je pokrytá izolačnými vrstvami z PE, PET, TPU a pod. Vykurovací materiál vysiela dlhovlnné infračervené žiarenie, ktoré má rôzne pozitívne zdravotné účinky. Revitalizuje bunkové tkanivá v našom tele, katalyzuje metabolizmus a teda slúži ako prevencia civilizačných chorôb.

Použitie vykurovacích fólií s impregnovanými grafitovými vláknami je rôzne. Najčastešie využitím je elektrické podlahové kúrenie. Môže sa jednať o hlavné vykurovanie, alebo aj doplnkové vykurovanie k už existujúcemu vykurovaniu.

Elektrické podlahové kúrenie - vykurovacia fólia Hi-Carbon

Elektrické podlahové kúrenie - vykurovacia fólia Hi-Carbon, výrobný proces

Výhody celoplošnej vykurovacej fólie s grafitovými vláknami

  1. Dlhovlnné infračervené žiarenie: grafit ako hlavná zložka vykurovacej fólie Hi-carbon vo vysokej miere uvoľňuje dlhovlnné infračervené žiarenie, ktoré revitalizuje bunkové tkanivá v ľudskom tele, katalyzuje metabolizmus a slúži ako prevencia pred civilizačnými chorobami.
  2. Uvoľňuje teplo v prípade potreby a je použiteľné k rôznym účelom, hlavne však na vykurovanie budov.
  3. Jednoduchá a úsporná konštrukcia. Nie je potrebná zložitá inštalácia, kotol atď. Vykurovacia fólia Hi-carbon má nízke náklady na inštaláciu, vynikajúcu tepelnú účinnosť a žiadne náklady na údržbu. Doba výstavby sa jednoduchým procesom inštalácie výrazne skracuje.
  4. Ochranné povlaky sú nanášané vo vákuovom prostredí bez oxidácie, netvrdnú ani vo vysokej teplote.
  5. Použiteľné ako havné vykurovanie alebo aj ako doplnkové vykurovanie obytných budov.

Elektrické podlahové kúrenie Hi-Carbon – možnosti inštalácie

1. Pod poter (anhydridový, cementový)

Vykurovacia fólia Hi-Carbon sa umiestni na podlahový polystyrén pod cementový alebo anhydridový poter. Vykurovacia fólia Hi-Carbon je zafixovaná k tepelnej izolácii (polystyréne, min. vlne), použije sa parozábrana (krycia PE fólia) a následne sa zaleje vrstvou vodivého materiálu (anhydridový, cementový poter) s hrúbkou cca 4-6 cm. Na poter už môžeme použiť akúkoľvek podlahovú krytinu – dlažbu, plávajúcu podlahu, koberec, linoleum a podobne.

Pri tomto spôsobe podlahového vykurovania je nábeh podlahového kúrenia pomalší, ale má väčšiu akumulačnú schopnosť a tým pádom pomalšie chladne ako pri umiestnení priamo pod podlahovú krytinu. Tento systém je vhodný najmä pre novostavby, resp. rekonštrukcie, kde je možné ešte navýšiť konštrukčnú výšku podlahy o tepelnú izoláciu (polystyrén), poter a podlahovú krytinu.

Poznámka: Pri použití cementového poteru odporúčame použiť ako výstuž poteru polypropylénové vlákna a nie oceľové (kari) siete kvôli možnému poškodeniu vykurovacej fólie Hi-Carbon.

Elektrické podlahové kúrenie - vykurovacia fólia Hi-Carbon pod poter

2. Priamo pod podlahovú krytinu – plávajúcu podlahu, parkety (nie keramickú dlažbu)

Vykurovacia fólia Hi-Carbon sa umiestni priamo pod podlahovú krytinu, bez búracích prác a betónovania, alebo na existujúcu podlahu. V tomto prípade odporúčame použiť podložku Hi-Carbon s hrúbkou 5 mm pod vykurovaciu fóliu Hi-Carbon. Táto podložka dodatočne tepelne odizoluje podlahu a do tejto podložky sa vyrezávajú drážky pre prípojné vodiče a podlahový senzor termostatu, čím nevzniknú nežiaduce nerovnosti podlahy pred uložením podlahovej krytiny. Následne nemusíte už kupovať podložku pod plávajúcu podlahu.

Ako podlahovú krytinu môžete použiť plávajúcu podlahu, vinyl a podobne. Výber vhodnej podlahovej krytiny pre elektrické podlahové vykurovanie Hi-Carbon konzultujte s výrobcom alebo predajcom podlahovej krytiny. Keďže sa vykurovacia fólia Hi-Carbon umiestňuje priamo pod podlahovú krytinu, vykurovací systém môže pružnejšie (rýchlejšie) reagovať na zmeny teplôt okolitého prostredia.

Tento systém je vhodný najmä pri rekonštrukciách, kde nie je už možné dodatočne navýšiť výšku podlahy, resp. pre novostavby, ktoré sú vybudované tzv. systémom ,,suchých“ procesov. Celková výška vykurovania Hi-Carbon s podložkou je iba 6 mm.

Elektrické podlahové kúrenie - elektrická vykurovacia fólia Hi-Carbon pod plávačku

Čo je dlhovlnné infračervené žiarenie?

Dlhovlnné infračervené žiarenie je časťou elektromagnetického spektra so špecifickou vlnovou dĺžkou (λ = 3–100 μm). Dlhovlnné infračervené žiarenie má menšiu vlnovú dĺžku v oproti vlnovej dĺžke infračerveného spektra viditeľného svetla.

Pre dhovlnné infračervené žiarenie je charakteristické nasledovné:

Nie je viditeľné a dobre vstrebávané rôznymi látkami a má silný vplyv na rezonanciu molekúl organických zlúčenín.

 

Elektrické podlahové kúrenie - Hi Carbon

Ľudské telo benefituje z účinkov dlhovlnného infračerveného žiarenia.

Dlhovlnné infražiarenie žiarenie dokáže preniknúť do hĺbky približne 4 cm. Tu na molekulárnej úrovni excituje vibračnú energiu molekúl a rezonuje s bunkovými frekvenciami. Tkanivá sa prehrievajú, my to však nedokážeme vnímať a to z jedného prostého dôvodu. Naše telo je schopné vnímať teplo prevažne na úrovni pokožky a nie toto hlboké prehrievanie. Tepelné zmeny síce veľmi nepociťujeme, ale naše telo to veľmi ovplyvňuje.

 

Dlhovlnné infražiarenie pomáha zvyšovať metabolizmus a krvný obeh, znižuje hladinu kyseliny mliečnej, ktorá sa akumuluje vo svaloch a spôsobuje bolesť pri náročnej svalovej aktivite, stimuluje produkciu endorfínov (tzv. hormónov šťastia), zabíja niektoré nebezpečné baktérie a parazity.

Čo je však najdôležitejšie – preniká do tkanív a detoxikuje bunky vibráciami iontovej väzby, zlepšuje lymfatický a krvný obeh a priťahuje vápnik do bunkových membrán, ktorý je potrebný na liečenie. Vyššie uvedené dôvody teda jasne objasňujú, prečo sa v infrasaunách odporúča používať dlhovlnné infračervené žiarenie.

Od návrhu až po realizáciu

Na rozdiel od teplovodného podlahového vykurovania, ktoré odovzdá teplo iba do podlahy, celoplošná vykurovacia fólia s grafitovými vláknami je vykurovací systém, ktorý umožňuje, aby sálavé teplo dlhovlnného infračerveného žiarenia prenikalo hlboko do tela, takže ľudský organizmus môže benefitovať z jeho účinkov.

Elektrické podlahové vykurovanie využívajúce celoplošnú fóliu s grafitovými vláknami je veľmi jednoduché a bezpečné na inštaláciu. Tiež bolo preukázané, že vykurovanie je šetrné k životnému prostrediu, pretože využíva elektrickú energiu, ktorá nevytvára žiadne znečistenie životného prostredia.

 

Elektrické podlahové kúrenie - podlahové kúrenie Hi-Carbon

Vypracovanie návrhu a cenovej ponuky zdarma a nezáväzne !!!

Odborný návrh podlahového kúrenia je veľmi dôležitý. Ak výkony pre jednotlivé miestnosti nenavrhuje odborník, je tu riziko, že bude Vaše kúrenie predimenzované a Vy zaplatíte zbytočne vyššiu obstarávaciu cenu.

Keď bude kúrenie naopak poddimenzované, budete mať doma pri nižších vonkajších teplotách zaručene zimu. Preto sa na nás neváhajte obrátiť so žiadosťou o kalkuláciu. Pracujeme veľmi rýchlo. Presnú cenu Vášho elektrického podlahového vykurovania Hi-Carbon sa dozviete obratom alebo maximálne do 2 pracovných dní.

 

Vypracujeme Vám cenovú ponuku zdarma !