Príslušenstvo elektrické radiátory EVO

Príslušenstvo radiátory EVO

Termostat riadi činnosť kúrenia, čiže zapína a vypína prívod elektrického prúdu pre elektrické radiátory EVO. Doby zapnutia a vypnutia sú závislé na tom, ako je miestnosť zateplená a na teplote, ktorú si pre obytný priestor na termostate nastavíte. Termostat má za úlohu udržiavať Vami zvolenú teplotu v danom priestore.

Každá miestnosť, kde je plošné akumulačné kúrenie EVO inštalované, musí mať svoju vlastnú reguláciu, čiže po jednom termostate. V prípade, že sú v jednej miestnosti viaceré elektrické radiátory EVO, ich prevádzku by mal riadiť tiež iba jeden termostat.

Ak budete regulovať každú miestnosť zvlášť, zvýši sa Vám celková úspora vo vykurovaní domácnosti, pretože nebudete vykurovať všetky miestnosti na rovnakú teplotu, ale každú miestnosť individuálne podľa potreby. Napr. spálňu nie je nutné vykurovať na vyššiu teplotu počas dňa alebo obývaciu izbu v noci. Praktické je používať digitálne termostaty, ktoré naprogramujete na teplotný režim pre každú miestnosť zvlášť.

Umiestnenie a montáž izbového termostatu: Termostat odporúčame umiestniť do výšky 1,5 m, minimálne 20 cm vľavo alebo vpravo od zaveseného kúrenie alebo kamkoľvek do miestnosti mimo miest vystavených priamemu slnku. Neodporúčame inštalovať termostat priamo pri dverách z dôvodov možných otrasov.

Mechanický izbový termostat RTR – E 3502/16A

Ide o mechanický termostat od nemeckého výrobcu Eberle, inštaluje sa na stenu, elektrický kábel je pod omietkou alebo v lištách na omietke. K montáži na omietku je potrebné vložiť pod termostat ešte inštalačný rámik.

Základná technická špecifikácia:
Rozsah riadenie teploty: 5°C – 30°C
Spínavý prúd: AC 230V, 16A
Riadenie: vykurovanie / chladenie
Presnosť teploty: ca. + – 0,5 °C
Krytie / trieda izolácei: IP30/II

Digitálny izbový termostat Eberle Instat + 2R7/16A

Programovateľný izbový termostat umožňuje nastaviť časové úseky (až šesť denne) a teploty tak, aby vyhovovali vášmu životnému štýlu. Po dokončení inštalácie a zapnutí prístroja si prístroj automaticky nastaví správny čas a v automatickém režime prevádzky bude riadiť váš systém vykurovania podľa předemnastaveného programu 1. Teplota je riadená na základe snímania teploty vzduchu. Prístroj zapne elektrické radiátory, akonáhle teplota klesne pod nastavenie termostatu, a vypne ho po dosiahnutí nastavenej teploty. Prístroj INSTAT +2 R7 je programovateľný izbový termostat s funkciou programovania na 7 dní alebo na dni 5:2. Tento prístroj umožňuje naprogramovať odlišné programy pre pracovné dni a víkendy a tiež rôzne naprogramovanie jednotlivo dní v týždni.

Základná technická špecifikácia:
Rozsah riadenie teploty: 7°C – 30°C
Presnosť teploty: 0,1°C
Spínavý prúd: AC 230V, 16A
Riadenie: vykurovanie / chladenie
Režim termostatu: priestor
Krytie / trieda izolácei: IP30
Napájanie: 2×1,5(AA)

Termostat zabudovaný na boku panelu ETER00A1

Programovateľný mechanický termostat s možnosťou nočného útlmu (poloautomat). Dodáva sa vrátane prívodného kábla so zástrčkou.

Základná technická špecifikácia:
Rozsah riadenie teploty: 5°C – 30°C
Spínavý prúd: AC 230V, 16A

Prístupové uzamykacie systémy a systém správy energie do hotelov

Ide o kombinované digitálne riadenie s priestorovým senzorom a klimatizačným systémom. Napr. pokiaľ nie je izba obývaná, automaticky sa nastaví teplota na optimálne úspornú hodnotu. Senzor je možné použiť ako samostatnú jednotku alebo prepojenú on-line. Ovládanie osvetlenia je možné prepojiť s priestorovým senzorom pomocou jednoduchého relé. “Privacy Please!” Je ďalším voliteľným modulom, ktorý Vašim zamestnancom, ešte skôr ako zaklopú, podá správu o obsadení izby.

Patentovaný “5 Star Humidity Kontrol” je prídavný modul, ktorý udržuje prostredie izby bez plesní.
Cena sa stanoví na základe predloženého projektu budovy.

Príslušenstvo pre elektrické radiátory EVO

Montážny set

Akumulačné radiátory dodávame v zmontovanom stave, zabalené v pevnom kartóne. Súčasť balenia je montážny set (upevňovacie lišty na stenu s krytkami, hmoždinky, skrutky a závesné háky).

Stojan s odnímateľnými kolieskami

Ak by ste chceli mať akumulačné radiátory EVO pripojené mobilne, dodávame k týmto účelom stojan s odnímateľnými kolieskami. Viz. vyobrazenie. Regulácia sa rieši v tomto prípade zabudovaným mechanickým termostatom z boku panelu. Dodáva sa vrátane prívodného kábla / 3m / s vidlicou do zásuvky. Cena stojanu 41 EUR bez DPH.

Sušiak na uterák

Na sušenie uterákov v kúpeľni alebo utierok v kuchyni sa používa sušiak, ktorý sa nasadí zo zhora na vykurovací panel pod vrchnú kryciu lištu. Sušiaky majú dĺžku 50 cm, určené pre vykurovacie panely od dĺžky 66 cm a vyššie. Pre menšie vykurovacie panely máme pre Vás sušiaky v dĺžke 30cm, určené pre vykurovacie panely od dĺžky 36 cm a vyššie. Cena sušiaku 30 EUR bez DPH.

Prečo by ste si mali vybrať práve nás?

Na trhu s elektrickým vykurovaním je mnoho subjektov, my však ponúkame viaceré výhody, ktoré tvoria bezkonkurenčný celok pre 100 % spokojnosť našich zákazníkov.

Úspora

Spoľahlivosť

Životnosť

Kvalita

Náš tím

Ľuboš Bohuš

obchodný riaditeľ

Jozef Pilát

majiteľ

Ing. David Bujalka

manažér a predajca